موزه ملي

با نیسان قشقایی جدید افزایش آشنا شوید + گالری تصویر

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

این خودروی نیسان که نام‌اش را از یک ایل در ایران به عاریت گرفته هست، می‌خواهد تجربه رانندگی بهتری برای مسافران‌اش بسازد. فیس‌لیفت جدید نیسان قشقایی در نمایشگاه خودروی ژنو در اواسط فروردین ماه رونمایی انجام گرفت. جالب هست بدانید که سال گذشته زیاد از ۲۰۰ هزار دستگاه نیسان قشقایی در قاره اروپا به فروش رسید که نشان از رضایت‌مندی مشتریان دارد، اما اصالت ژاپنی این شرکت خودروساز همچنان حکم می کند تا دست از تلاش نکشیده و اتومبیلی پایان و کمال را به مشتریان خود تحویل دهند.

مطلب پیشنهادی

تصویر های از خودروی لاکچری ولوو که به‌زودی وارد ایران خواهد انجام گرفت

داتیس خودرو نمایندگی حتمی ولوو انجام گرفت

 اینک کراس‌اوور زیبای ژاپنی ‌ها از فناوری جذاب به نام “ProPilot” بهره می‌برد. همانطور که از نام‌اش پیدا هست، این فناوری در واقع رانندگی خودکار را به ارمغان خواهد آورد. ProPilot در بزرگراه‌ها به کمک راننده آمده و می‌تواند با هدایت فرمان، شتاب و حتی ترمز در ترافیک‌ها یک مسافرت کم دردسر و ایمن را به سرنشینان هدیه دهد. این سیستم همچنین می‌تواند با رویکـــردی شبیه به کمک راننده آئودی، باعث کاهش سرخوردگی اتومبیل در ترافیک‌ها انجام گرفته یا در سرعت‌های بالا کروز را فعال کند. علاوه بر این‌ها، نیسان قشقایی ۲۰۱۷ اینچ در هنگام تشخیص عابرین پیاده از سیستم ترمزگیر اضطراری هستفاده می‌کند و در صورت نزدیک انجام گرفتن زیاد از حد مجاز یک خودرو از پشت به شما، فورا هانجام گرفتار می‌دهد.

در بخش داخلی خودرو، نیسان قشقایی ۲۰۱۷ اینک از یک فرمان تعدادمنظوره با یک رابط کاربری جدید جهت هستفاده در سیستم سرگرمی/ناوبری بهره می‌برد. پلتفرم این سیستم، NissanConnect نام دارد. چرم به کار رفته در داخل اینک از کیفیت به مراتب بهتری نسبت به نسل پیشین این کراس‌اوور برخوردار هست، علاوه بر این یک سیستم صوتی مجهز به ۷ بلندگو که در خودرو فرانسوی رقیب یعنی رنو کجار (Renault Kadjar) به کار رفته نیز می‌تواند به صورت سفارشی و به درخوهست مشتری در این خودرو نصب شود.

این خودرو اینک با قرض گرفتن طراحی جلوپنجره V-motion و سپرهای پشتی و جلویی از خودرو Micra، ظاهری اسپورت‌تر و مدرن‌تر را به خود گرفته هست، اما همچنان هستایل یک SUV عضلانی را می‌توان در آن دید. هرتعداد تغییرات عمده روی بدنه همین موارد هستند، اما تغییرات کوچکی نیز در جای جای بدنه‌ی زیبای این اتومبیل ژاپنی دیده می‌شود که در مجموع به زیبا‌تر کـــردن آن کمک کـــرده هست.

دلیلغ‌هایی شبیه به چشمان عقاب در قسمت پشتی این خودرو چشم‌نوازی می‌کنند، یک نور دی لایت بومرنگ جدید اضافه انجام گرفته و همچنین دو رنگ زیبای آبی و برنزی نیز به مجموعه رنگ‌های قابل خریداری نیسان قشقایی افزوده انجام گرفته هست.

در انتها باید به بهبود سیستم تعلیق و فرمان آن اشاره کـــرد که در مجموع به یک مسافرت آسوده و رانندگی لذت‌بخش با نیسان قشقشایی ۲۰۱۷ انجامیده هست. اما پیشرانه‌ها هیچ تفاوتی با گذشته نکـــرده‌اند و قشقایی با پیشرانه‌های مختلف ۱٫۲ لیتری بنزینی با توان تولید ۱۱۳ اسب بخار، ۱٫۶ لیتری بنزینی با توان تولید ۱۶۱ اسب بخار و همچنین ۱٫۵/۱٫۶ لیتری دیزلی به فروش خواهد رسید. احتمالا قیمت نیسان قشقایی فیس‌لیفت در بازار ایران حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان باانجام گرفت.