موزه ملي

بررسی تخصصی سرور HPE ProLiant ML30 G9

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

آیا صرفه‌جویی در مصرف برق جزو اولویت‌های شماست؟
آیا سروری با ظرفیت ذخیره‌سازی خوب می‌خواهید؟
آیا برای فایل، پرینت، وب و دیگر اپلیکیشن‌های خود به سرور نیار دارید؟
آیا به دنبال راهکارهایی برای حفاظت از داده و امنیت اطلاعات خود هستید؟
آیا انعطاف‌پذیری و ارتقاپذیری از اولویت‌های شما در خرید سرور است؟
اگر پاسخ شما به هر یک از سوالات بالا مثبت است، سرورهای اچ پی مناسب شماست اما اگر پاسخ شما به اکثر این سوالات مثبت است پیشنهاد می‌کنم سرور خوش قیمت HPE ML30 G10 را تهیه کنید.

 

معرفی سرور HPE ProLiant ML30 G9

سرور مقرون‌به‌صرفه HPE ML30 G9 با اشغال ۴ یونیت فضای رک، از یک پردازنده‌ی ۲ یا ۴ هسته‌ای پشتیبانی می‌کند. در صورت استفاده از پردازنده Intel Xeon processor E3-1200v5/E3-1200v6 تعداد هسته‌ها ۴ عدد است و اگر از پردازنده‌های Intel Pentium یا Intel Core-i3 استفاده شود، دو هسته فراهم می‌شود. حداکثر سرعتی که در پردازنده سرور HPE ML30 G10 تامین می‌شود، ۴٫۰ GHz است.

سرور HPE ML30 G9 با پشتیبانی از چیپست اینتل C236 ویژگی‌های خاصی را ارائه می‌دهد و از آنجا که از CPUهای ارزان‌تر زئون (Xeon) استفاده می‌کند، می‌تواند راهکاری مناسب برای افرادی باشد که نیاز به سرعت بالای پردازنده ندارند.

سرور HPE ML30 G9 با ۴ عدد LFF می‌تواند ظرفیت ۳۲ ترابایت را برای ذخیره‌سازی ارایه دهد ولی اگر از ۸ عدد SFF استفاده شود، این حجم به ۱۶ ترابایت می‌رسد. این سرور اچ پی همچنین از فرمت‌های متنوعی از هارد درایوها پشتیبانی می‌کند.

سرور HPE ML30 G9 با پشتیبانی از ۴ ماژول  DDR4 ECC UDIMMمی‌تواند حداکثر ظرفیت ۶۴ گیگابایت (۴×۱۶ گیگابایت) را فراهم کند و بسته به مدل CPU سرعت‌های ۲۱۳۳ MHz و ۲۴۰۰ MHz را ارایه می‌دهد.

این سرور اچ پی از حداکتر ۴ اسلات PCIe پشتیبانی می‌کند و با وجود کنترلرهای مختلف انواع مختلفی از RAID را فراهم می‌کند. در آخر هم به پشتیبانی از ماژول کارت گرافیک HPE NVIDIA Quadro M2000 اشاره می‌کنیم.

سرور HPE ML30 G9 برای تامین امنیت از ماژول TPM 1.2 / 2.0 و UEFI استفاده می‌کند. همچنین این سرور اچ پی از ویژگی جدیدی که اچ پی به تازگی به اغلب سرورهای نسل ۹ خود افزوده است، پشتیبانی می‌کند: نرم‌افزار ClearOS که با وجود آن در برخی سرورهای پرولیانت اچ‌پی، سیستم‌عاملی ساده، امن و مقرون‌به‌صرفه دارید که دارای رابط کاربری گرافیکی و مبنی بر وب است و تجربه‌ای همانند کلود را روی سیستم‌های  On-Premise فراهم می‌کند.

نرم‌افزار ClearOS در سرورهای DL20، ML30 و ML110 به صورت Pre-load موجود است اما برای دیگر پرولیانت سرورهای سری ۱۰، ۱۰۰ و ۳۰۰ باید با استفاده از Intelligent Provisioning دانلود شود.

در زیر می‌توانید ویدئوی معرفی سرور HPE ML30 G9 را مشاهده نمایید.

 

شرکت فالنیک حامی بخش شبکه در شبکه