موزه ملي

۱۹ سرویس آنلاین رایگان کلاود خانگی برای ذخیره‌سازی اطلاعات

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

در ادامه این مقاله ۱۸ خدمات‌دهنده رایگان کلاود به ترتیب حروف الفبا معرفی شده است، اما قبل از استفاده از آنها باید این نکته را به یاد داشته باشید که بازار خدمات کلاود رایگان همیشگی نیست و پیشنهاداتی که این فروشندگان ارائه می‎کنند، می‎تواند بدون اطلاع قبلی تغییر کند.

Amazon Cloud

خدمات: ۵ گیگابایت فضای رایگان در S3، امکان ذخيره عکس به صورت نامحدود برای مشتريان Amazon Prime.

جزئیات: خدمات وب آمازون با رویکرد تجاری خدمات فضای ذخيره سازی ابری که S3 نام دارد ۵ گیگابایت فضای ذخيره‌سازی رایگان را در اختیار هر کاربر قرار می‎دهد. از طرفی مشتريان Amazon Prime می‎توانند با حساب کاربری خود به صورت نامحدود و رایگان عکس روی Cloud Drive آمازون نگهداری کنند. این خدمات ۹۹ دلار در سال هزینه خواهد داشت که دو روز حمل و نقل رایگان برای برخی محصولات Amazon.com را نیز به همراه دارد. برای کاربرانی که عضو Amazon Prime نیستند، امکان ذخيره‌سازی نامحدود عکس با پرداخت ۱۱٫۹۹ دلار در سال بعد از یک دوره آزمایشی سه ماهه فراهم شده است. آمازون یک طرح «ذخیره سازی نامحدود برای همه چیز» را هم دارد که سالیانه ۵۹٫۹۹ دلار هزینه دارد و به شما اجازه می‎دهد هر فایل یا سندی را روی کلاود نگهداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Amazon Cloud Drive و Amazon S3  مراجعه کنید.

Apple iCloud Drive

خدمات: ۵ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: Apple iCloud Drive به میزان ۵ گیگابایت فضای ذخيره‌سازی ابری رایگان در اختیار شما قرار می‎دهد. کاربرانی که به فضای بیشتری نیاز دارند، می‎توانند با پرداخت اشتراک ماهیانه ۰٫۹۹ دلار در ماه برای ۵۰ گیگابایت فضا، ۲٫۹۹ دلار برای ۲۰۰ گیگابایت فضا، ۹٫۹۹ دلار برای یک ترابایت فضا و ۱۹٫۹۹ دلار برای دو ترابایت، فضای مورد نظر خود را دریافت کنند. ICloud برای کاربران اپل در نظر گرفته شده است اما یک اپلیکیشن ICloud نیز برای ویندوز وجود دارد. شما برای دسترسی به فضای ذخيره‌سازی ICloud روی دستگاه‎های آندروید به یک اپلیکیشن ثالث نیاز خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Apple iCloud مراجعه کنید.

Backblaze

خدمات: ۱۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: Backblaze دو سرویس مختلف برای پشتیبان‌گیری کامپیوترهای شخصی و فضای ذخيره‌سازی ابری تجاری در نظر گرفته است. در کنار این خدمات یک گزینه ذخیره‌سازی ابری رایگان ۱۰ گیگابایتی نیز وجود دارد. شما برای هر گیگابایت فضای بیشتر باید ۰٫۰۰۵ دلار در ماه پرداخت کنید. همچنین در نسخه رایگان یک محدودیت یک گیگابایتی برای دانلود روزانه در نظر گرفته شده است. برای پشتیبان‌گیری از هر کامپیوتر شخصی و مک باید ۵ دلار در ماه یا ۵۰ دلار در سال پرداخت کنید. طرح‎های تجاری از ۵ دلار در ماه برای هر کامپیوتر یا ۵ دلار در ماه برای هر ترابایت فضای ذخيره‌سازی آغاز می‎شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Backblaze pricing مراجعه کنید.

Box

خدمات: ۱۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: Box چند طرح مختلف را به شما ارائه می‎کند، که طرح پایه تک کاربره آن رایگان بوده و ۱۰ گیگابایت فضا با محدودیت آپلود ۲۵۰ مگابایت برای هر فایل را در اختیار شما قرار می‎دهد. طرح Personal Pro این خدمات دهنده ۱۰ دلار در ماه هزینه داشته و ۱۰۰ گیگابایت فضای ذخيره‌سازی با محدودیت آپلود ۵ گیگابایت را در اختیار شما قرار می‎دهد. سایر طرح‎های این شرکت مناسب کاربران گروهی و تجاری است که مسائل امنیتی بیشتر برای آنها اهمیت دارد. این بسته‎ها با ۵ دلار در ماه برای ۱۰۰ گیگابایت فضا و محدودیت اندازه فایل ۲ گیگابایت برای حداکثر ۱۰ کاربر آغاز می‎شود. یک حساب تجاری نیز ۱۵ دلار در ماه قیمت گذاری شده و شامل فضای ذخيره‌سازی نامحدود به همراه محدودیت اندازه فایل ۵ گیگابایتی است. طرح‎های سفارشی نیز در این خدمات وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Box مراجعه کنید.

Dropbox

خدمات: ۲ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: علاوه بر فضای ذخيره‌سازی ۲ گیگابایتی رایگان، طرح‎های دیگری نیز وجود دارد که از ۹٫۹۹ دلار در ماه یا ۹۹٫۹۹ دلار در سال برای طرح DropBox Plus شروع می‎شود و یک ترابایت فضا در اختیار شما قرار می‎دهد. طرح DropBox Business با قیمت ۱۲٫۵۰ دلار در ماه برای هر کاربر به شرکت‎ها دو ترابایت فضای ذخيره‌سازی ارائه می‎کند. یک طرح ۲۰ دلار در ماه هم وجود دارد که به هر کاربر هر مقدار فضا که نیاز داشته باشد را ارائه می‎کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به DropBox مراجعه کنید.

FlipDrive

خدمات: ۱۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: طرح رایگان ۱۰ گیگابایتی FlipDrive شامل محدودیت ۲۵ مگابایت برای هر فایل است و امکان به اشتراک گذاری ۱۰ لینک را فراهم می‎کند. با پرداخت ۵ دلار در ماه کاربران ۲۵ گیگابایت فضا، ۱۰ دلار در ماه ۱۰۰ گیگابایت فضا و با ۲۰ دلار در ماه ۲۵۰ گیگابایت فضای ابری دریافت می‎کنند. همچنین FlipDrive برای ساماندهی تصاویر شما آلبوم‎های عکس آن‎لاین را ارائه کرده است و برای تماس‎های ذخیره شده یک سیستم مدیریت تماس دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به FlipDrive pricing مراجعه کنید.

Google Drive

خدمات: ۱۵ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: اگر شما به مقدار بیشتر از ۱۵ گيگابايت فضای ابری رایگان احتیاج دارید می‎توانید با پرداخت ۱٫۹۹ دلار در ماه فضای ذخيره‌سازی خود را به ۱۰۰ گیگابایت افزایش دهید. یک طرح ۹٫۹۹ دلاری در ماه نیز وجود دارد که یک ترابایت فضای ابری را در اختیار شما قرار می‎دهد. این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که تمام داده‎های مرتبط با حساب ایمیل گوگل شما نیز به عنوان فضای ذخيره سازی Drive شما محاسبه می‎شود، اما هر چیزی که در Google Docs, Sheets یا Slides ذخیره شده جزء ۱۵ گیگابایت فضای شما حساب نخواهد شد.  وقتی از Google Photos استفاده می‎کنید عکس‎های ذخیره شده در Original Quality در فضای ۱۵ گيگابايت شما محاسبه می‎شود، اما اگر آنها را در حالت High quality ذخیره کنید از سهم شما کم نخواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Google Drive مراجعه کنید.

HiDrive

خدمات: ۵ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: علاوه بر ۵ گیگابایت فضای ذخيره‌سازی ابری رایگان، کاربران با پرداخت ۶٫۳۰ دلار در ماه می‎توانند ۱۰۰ گیگابایت فضا و با پرداخت ۱۲٫۵۰ دلار در ماه ۵۰۰ گیگابایت فضا دریافت کنند. HiDrive توسط یک شرکت فناوری آلمانی به نام Starto AG میزبانی می‎شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به HiDrive مراجعه کنید.

HubiC

خدمات: ۲۵ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: HubiC یک خدمات ذخیره‌سازی تجاری فرانسوی است که توسط OVH ارائه شده است. این خدمات‌دهنده کلاود امکانات زیادی را در زمینه میزبانی ارائه می‎کند. خدمات HubiC بیشتر مناسب کاربران اروپايی است و برای ۱۰۰ گیگابایت فضای ذخيره سازی یک یورو در ماه هزینه دارد. طرح ۱۰ ترابایتی آن نیز ۵ یورو در ماه قیمت گذاری شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به HubiC pricing مراجعه کنید.

IDrive

خدمات: ۵ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: کاربران با معرفی دوستان خود به این طرح می‎توانند فضای بیشتری دریافت کنند. همچین با پرداخت حدود ۵۲ دلار در سال می‎توانید از طرح یک ترابایت استفاده کنید. یک طرح تجاری نیز وجود دارد که سطح امنیتی بالایی را در اختیار شما قرار می‎دهد و از حدود ۷۵ دلار در ماه برای هر کاربر شروع می‎شود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر به IDrive مراجعه کنید.

JumpShare

خدمات: ۲ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: JumpShare به شما پیشنهاد می‎کند با پرداخت ۹٫۹۹ دلار در ماه یا ۹۹ دلار در سال از یک ترابایت فضای ذخيره ابری آن استفاده کنید. مجموعه دیگری از امکانات پیشرفته نیز توسط این شرکت ارائه می‎شود. از آن جمله می‎توان به لینک به اسناد ذخیره شده در کلاود که بعد از مدت زمان مشخصی باطل می‎شوند و قابلیت خود تخریبی که این امکان را در اختیار کاربر قرار می‎دهد تا داده‎های خود را بعد از یک زمان از پیش تعیین شده پاک کند. کاربران همچین می‎توانند آدرس‎های URL و نام تجاری مشتريان را دریافت کنند، دوره زمانی به اشتراک گذاری تعریف کنند و همین‌طور اطلاعات مرتبط با تعداد و میزان استفاده دیگران از منابع به اشتراک گذاری شده را بازبینی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Jumpshare مراجعه کنید.

Mega

خدمات: ۵۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: این سرویس توسط بنیانگذار سابق مگاآپلود، کیم دات‎کام راه‌اندازی شده است. Mega یکی از سخاوتمندانه‎ترین پیشنهادات کلاود با ۵۰ گيگابايت فضای ذخيره‌سازی رایگان را ارائه کرده است. کاربران با پرداخت حدود ۹ دلار در ماه می‎توانند ۴ ترابایت فضا در اختیار داشته باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که این شرکت نیوزلندی کلمه عبور کاربران را ذخيره نمی‎کند، بنابراین Mega به شما توصیه می‎کند حتما یک نسخه پشتیبان از فایل‎های خود در مکان دیگری داشته باشید. این به این معنا است که اگر شما کلمه عبور خود را فراموش کنید Mega نمی‎تواند در بازیابی آن کمکی به شما کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Mega مراجعه کنید.

Microsoft OneDrive

خدمات: ۵ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: Microsoft OneDrive که در گذشته SkyDrive نام داشت، ۵ گیگابایت فضای رایگان را در اختیار شما قرار می‎دهد (تا اواسط سال ۲۰۱۶ این فضا ۱۵ گیگابایت بود). برای به دست آوردن فضای بیشتر باید ۱٫۹۹ دلار در ماه برای ۵۰۰ گیگابایت و ۶٫۹۹ دلار در ماه برای یک ترابایت هزینه کنید. مایکروسافت پیشنهادات جذاب دیگری نیز برای شما دارد که شامل یک فضای اضافه ۱۵ گيگابايتی برای زمانی است که شما می‎خواهید از محتوای دوربين خود روی OneDrive پشتیبان بگیرید. همچنین در ازای معرفی دوستان خود تا ۵ گیگابایت هدیه (با معرفی حداکثر ۱۰ نفر به ازای ۵۰۰ مگابایت برای هر کدام) دریافت خواهید کرد. مایکروسافت آفیس نیز که امکان استفاده از اپلیکیشن‎های مایکروسافت مثل ورد، اکسل و اوت لوک را در اختیار شما قرار می‎دهد ۶٫۹۹ در ماه هزینه دارد که یک ترابایت فضا نیز همراه آن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Microsoft OneDrive مراجعه کنید.

pCloud

خدمات: ۲۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: pCloud در ابتدا ۱۰ گیگابایت فضای رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‎دهد و شما می‎توانید با معرفی دوستان خود به این سرویس ۱۰ گیگابایت دیگر هم هدیه بگیرید. اگر به فضای بیشتری نیاز دارید pCloud با دریافت ۴٫۹۹ دلار در ماه یا ۴۷٫۸۸ دلار در سال ۵۰۰ گیگابایت فضای اضافی به شما می‎دهد. برای دریافت ۲ ترابایت فضا نیز باید ۹٫۹۹ دلار در ماه یا ۹۵٫۸۸ دلار در سال هزینه کنید. pCloud فعالیت خود را از سال ۲۰۱۳ در سویس شروع کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به pCloud مراجعه کنید.

OziBox

خدمات: ۱۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: ایده راه اندازی OziBox از یک گروه برنامه‌نویس حرفه‎ای آغاز شد و خود آنها این پلتفرم را راه‌اندازی کردند. علاوه بر ۱۰ گیگابایت فضای ذخيره‌سازی ابری رایگانی که این سرویس در اختیار شما قرار می‎دهد، کاربران می‎توانند با پرداخت ۸٫۳۳ دلار در ماه برای ۱۸۰ روز ۲۰۰ گیگابایت و با پرداخت ۲۴٫۹۹ دلار در ماه برای ۱۸۰ روز یک ترابایت فضا دریافت کنند

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‎سایت OziBox مراجعه کنید.

Sync.com

خدمات: ۵ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: فعالیت اصلی Sync بیشتر در زمینه همگام‌سازی فایل در سطح تجاری و پلتفرم به اشتراک‌گذاری است. علاوه بر ۵ گیگابایت فضای رایگان یک نسخه حرفه‎ای نیز ارائه شده است که با پرداخت ۸ دلار در ماه دو ترابایت فضا در اختیار شما قرار می‎دهد. همچنین در طرح تجاری این شرکت در ازای ۵ دلار در ماه برای هر کاربر یک ترابایت فضا ارائه می‎شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Sync.com مراجعه کنید.

Syncplicity

خدمات: ۱۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: Syncplicity نیز در زمینه همگام سازی فایل در سطح سازمانی و پلتفرم به اشتراک گذاری فعالیت می‎کند و می‎توان آن را رقیب اصلی Box دانست. این خدمات دهنده یک طرح شخصی دارد که ۱۰ گیگابایت فضای رایگان را در اختیار شما قرار می‎دهد و در طرح تجاری با پرداخت ۶۰ دلار در ماه ۳۰۰ گیگابایت بعلاوه ۵ گیگابایت برای هر کاربر ارائه خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Syncplicity مراجعه کنید.

Yandex.Disk

خدمات: ۱۰ گیگابایت فضای رایگان کلاود

جزئیات: Yandex.Disk واحد خدمات دهنده فضای ابری موتور جستجوی معروف روسی Yandex است. با پرداخت یک دلار در ماه کاربران می‎توانند ۱۰ گیگابایت فضای اضافه دیگر و یا با پرداخت دو دلار در ماه ۱۰۰ گیگابایت فضای اضافه دیگر نیز دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Yandex pricing مراجعه کنید.